Czyszczenie kostki brukowej Swarzędz

Działamy na terenie całej Polski


Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, oferujemy nasze usługi na terenie całej Polski!

Poradniki - czyszczenie kostki brukowej


Efekt korozji na kostce brukowej: Jak go usunąć?

Efekt korozji na kostce brukowej: Jak go usunąć?

Opublikowane przez Bartosz | 12 czerwca 2024
Czytaj więcej

Czy masz już dość wielu prób utrzymania atrakcyjnego wyglądu kostki brukowej? Chcesz pozbyć się wszelkiego rodzaju plam, zaimpregnowanego brudu, zielonych narośli i glonów? Jesteś we właściwym miejscu, ponieważ oferujemy profesjonalnie czyszczenie kostki brukowej na terenie Swarzędza. Odmienimy wygląd Twojej kostki brukowej w domu, lub w firmie w ciągu kilku godzin. 

Od wielu lat kostka brukowa jest bardzo popularnym materiałem do tworzenia podjazdów, patio, parkingów i dróg dojazdowych w Polsce. Ponadto jest ona również wykorzystywana w różnych innych obszarach komercyjnych i mieszkalnych. Popularność kostki brukowej ma swoje uzasadnienie – jest ona atrakcyjna, odporna, ekonomiczna i stosunkowo łatwa w montażu i demontażu. Ma jednak swoje ograniczenia i wady, z biegiem czasu zapuszcza się i traci swój pierwotny blask. Możesz jednak liczyć na nas w tej kwestii, ponieważ skutecznie uporamy się z wszelkimi niedoskonałościami i wyczyścimy Twoją kostkę brukową. 

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług czyszczeniu oraz impregnacji kostki brukowej 

Zajmujemy się profesjonalnym czyszczeniem kostki brukowej od A do Z w okolicach Swarzędza. Korzystając z naszych usług, możesz spać spokojnie, ponieważ wykorzystujemy sprawdzone metody i wysokiej klasy sprzęt, mówiąc precyzyjniej, działamy na myjkach ciśnieniowych klasy przemysłowych oraz na sprzęcie renomowanej szwajcarskiej firmy Mosmatic.

Dzięki wykorzystaniu takiego sprzętu możesz liczyć na głębokie czyszczenie Twojej kostki brukowej i usunięcie najbardziej uporczywych plam, na które nie możesz więcej patrzeć. Jeśli zajdzie taka potrzeba nakładamy także impregnat po czyszczeniu kostki brukowej, aby zabezpieczyć powierzchnię. Jeśli więc chcesz odnowić swoją kostkę brukową, oszczędź swoje plecy, kolana i pozwól naszej załodze wykonać szorowanie, w ekonomicznej cenie, za Ciebie. Skutecznie wyczyścimy kostkę brukową, jeśli jest ona zabrudzona między innymi z powodu:

  • Brudu i błota – tego typu zabrudzenia są najłatwiejsze w usunięciu, chociaż z biegiem czasu czyszczenie może wymagać więcej wysiłku. Zwłaszcza jeśli kostka brukowa nie była czyszczona regularnie. 
  • Oleju, smaru i farb – plamy z oleju, smaru, czy farb są jednymi z najtrudniejszych plam do usunięcia z kostki brukowej, ale nie mają one szans przeciwko wysokiej klasy myjkom ciśnieniowym.
  • Mchu, glonów i roślinności – mech, glony i inne rośliny na kostce brukowej mogą być bardzo uporczywe do usunięcia, zwłaszcza podczas deszczowych miesięcy, kiedy roślinność mnoży się na potęgę. Dla nas to jednak codzienność i wiemy, jak się uporać z wszelkimi chwastami.
  • Zraszaczy – często na kostce brukowej pojawiają się plamy ze zraszaczy ogrodowych, w wyniku twardej wody pozostawiającej osady mineralne. Są to białe lub szare plamy powstałe na skutek osadzania się wapnia i magnezu. Na szczęście wszelkie tego typu plamy  można skutecznie usunąć.
  • Nawozów – częstym problemem są także plamy spowodowane przez nawozy pochodzących z pobliskiej roślinności. Są one trudne do usunięcia i mogą wymagać fachowej pomocy, ponieważ nawozy zawierają składniki, które wchodzą w reakcję chemiczną z powierzchnią kostki. 

Czyszczenia kostki brukowej na terenie Swarzędza i okolic

Pomoc w czyszczeniu kostki brukowej oferujemy mieszkańcom Swarzędza. Jesteśmy w Twojej okolicy, więc jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, zapraszamy do kontaktu. W razie potrzeby sprawdzimy stan nawierzchni, fachowo doradzimy i zadbamy o cały proces czyszczenia kostki brukowej od początku aż do końca. Ponadto gwarantujemy: 

  • Użycie wysokiej jakości jakości sprzętu – który skutecznie radzi sobie nawet z najtrudniejszymi zabrudzeniami, jednocześnie nieuszkadzające kostki brukowej.
  • Doświadczenie – sam sprzęt to nie wszystko. Ale wysokiej klasy sprzęt w dobrych rękach potrafi zdziałać cuda. Możesz liczyć na nasze wieloletnie doświadczenie w czyszczeniu ciśnieniowym.
  • Atrakcyjne ceny – nie musisz brać kredytu, aby skorzystać z naszych usług. Sprawdź cennik na dole strony, a przekonasz się, że nie warto tracić własnego czasu i wysiłku na żmudne czyszczenie kostki brukowej. 
  • Szybką komunikację i szybką realizację zlecenia – czyszczenie kostki zajmie jedynie kilka godzin w przypadku standardowych powierzchni. Czas ten się może oczywiście wydłużyć w przypadku większych posesji. W każdym bądź razie na każdym etapie czyszczenia kostki brukowej, na bieżąco informujemy o przebiegach pracy. 

Jak wygląda proces czyszczenia kostki brukowej w naszej firmie? Poznaj cały proces

1. Wstępne czyszczenie kostki brukowej

Zanim pełną parą ruszą myjki ciśnieniowe, najpierw usuwamy wszelkie większe zabrudzenia, takie jak duże chwasty, czy mech zlokalizowany pomiędzy spoinami kostki brukowej. Na tym etapie używa się także odtłuszczaczy i substancji do rozpuszczenia plam spowodowanych przez farby, smary, olej, rdzę i tak dalej. 

2. Czas na czyszczenie myjką ciśnieniową

Czas na gwóźdź programu. Na tym etapie starannie pozbywamy się wszelkich zanieczyszczeń i najmniejszych plam prawie z chirurgiczną precyzją.

3. Spoinowanie kostki brukowej piaskiem

Wysokie ciśnienie z dysz myjek ciśnieniowych powoduje wymycie piaskowego wypełnienia w spoinach kostki brukowej. Zatem, aby praca była porządnie wykonana, uzupełniamy ten piasek. 

4. Ewentualna impregnacja, w celu zabezpieczenia powierzchni kostki brukowej

Na koniec czas na bardzo ważny krok. W razie konieczności impregnujemy kostkę brukową po czyszczeniu i spoinowaniu. Krok ten ma na celu  nałożenie warstwy ochronnej impregnatu, który zapobiega zabrudzeniom powierzchni i chroni przed wodą. Kostka brukowa ma taki urok, że jest dosyć porowata i inne substancje łatwo w nią wnikają, niemniej jednak impregnat jest skutecznym rozwiązaniem tego problemu. 

Czyszczenie kostki brukowej

Czyszczenie kostki brukowej

Zabrudzenia typowe typu mech, pleśń i porosty. Zabrudzenia od 2 lat do 20 lat.

Cena od 10 zł / m²
Mycie kostki brukowej

Zabrudzenia łatwe do usunięcia, wierzchnie typu piasek, kurz i podobne. Powierzchnie regularnie konserwowane.

Cena od 10 zł / m²
Usuwanie plam i odgrzybianie powierzchni

Zabrudzenia tłuszczowe, oleiste, budowlane, rdzawe, plamy po nawozach, plamy po piasku, wybielanie, odgrzybianie kostki brukowej.

Cena od 20 zł / m²
Impregnacja kostki brukowej

Hydrofobowa, bezbarwna powłoka impregnatem klasy premium o długotrwałych właściwościach.

Cena od 15 zł / m²

Nurtuje Cię konkretne pytanie?

Najczęściej zadawane pytania dotyczące czyszczenia kostki brukowej


Zaleca się czyszczenie kostki brukowej przynajmniej raz w roku, aby utrzymać jej estetyczny wygląd i przedłużyć trwałość.

Podczas czyszczenia kostki brukowej można usunąć m.in. mech, pleśń, plamy olejowe, rdzawe naloty oraz inne uporczywe zabrudzenia.

Tak, stosujemy chemię wyłącznie wtedy, gdy jest to absolutnie konieczne i używamy wyłącznie produktów, które są bezpieczne dla kostki brukowej i środowiska.

Tak, po czyszczeniu kostki brukowej oferujemy również spoinowanie, które zabezpiecza i wzmacnia nawierzchnię oraz impregnację, która zapewnia długotrwałą ochronę przed zabrudzeniami i wpływem warunków atmosferycznych.

Ocena: 4.95 na podstawie 9 opinii