Czyszczenie boisk sportowych, placów zabaw i parków

Boisko sportowe to miejsce, na którym odbywają się amatorskie i zawodowe mecze. Musi być ono odpowiednio przygotowane przed każdą rozgrywką, by zawodnicy mogli grać bezpiecznie, a nawierzchnia nie uległa uszkodzeniom. Czyszczenie i konserwacja boiska to podstawa, by na długie lata zachowało ono swoje właściwości. Podobnie jest z placami zabaw czy z parkami, które muszą być nie tylko estetyczne, ale higieniczne i co ważniejsze bezpieczne. Dlatego zalecane jest przynajmniej raz w roku profesjonalne czyszczenie boisk sportowych, placów zabaw i parków. Jak wygląda takie mycie i jaki sprzęt jest używany?

Jakiego sprzętu używa się do czyszczenia boisk sportowych?

Profesjonalne czyszczenie boisk sportowych, placów zabaw czy parków musi być wykonane przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Myjki ciśnieniowe są idealnym narzędziem do tego celu, gdyż nie tylko doskonale radzą sobie z trudnymi zabrudzeniami, ale jednocześnie są bezpieczne dla różnych nawierzchni. Z tego względu używa się ich do czyszczenia:

 • boisk do koszykówki,
 • boisk do siatkówki,
 • boisk wielofunkcyjnych,
 • placów zabaw,
 • parków,
 • zewnętrznych siłowni.

Nie tylko wysokiej klasy myjka ciśnieniowa ma znaczenie, gdyż również użycie odpowiednich końcówek wpływa na ostateczny efekt. Nasza firma używa do tego celu końcówek szwajcarskiej firmy MOSMATIC, które wykonane są z dbałością o każdy szczegół, a jednocześnie bezpiecznie myją, nie uszkadzając powierzchni. Oprócz wysokiej klasy sprzętu liczy się profesjonalne i umiejętne użycie myjki, a więc dopasowanie ciśnienia i końcówki do konkretnego przypadku. W naszej firmie pracują doświadczeni pracownicy, dla których praca jest pasją, a dobrze wykonane zlecenie satysfakcją. Nasze ekipy działają na terenie całego kraju i jako profesjonaliści zawsze indywidualnie podchodzimy do każdego zlecenia.

Dlaczego niezbędne jest regularne czyszczenie boisk sportowych?

Nawierzchnie boisk są narażone na działanie czynników atmosferycznych, z tego względu dla ich dłuższej żywotności zalecane jest przynajmniej raz do roku czyszczenie. Zwykłe zamiecenie piasku czy kurzu może przyczynić się do uszkodzenia boiska, a tym samym do nieodwracalnych szkód. Dodatkowo te zanieczyszczenia powodują nieprzyjemne zapachy. Profesjonalne czyszczenie boisk sportowych skutecznie usuwa kurz, piach, ziemię, ale i plamy pleśni, a także nieprzyjemne zapachy. Mycie powinno być przeprowadzone przynajmniej raz w roku, choć wszystko oczywiście zależy od intensywności użytkowania. Dlaczego powinno się wykonać takie czyszczenie raz w roku? Przede wszystkim, by:

 • usunąć zanieczyszczenia i fetor,
 • zapobiec uszkodzeniom nawierzchni,
 • przedłużyć żywotność boiska o nawet kilkanaście lat,
 • zapobiec porastaniu boiska mchem.

Najlepiej jest zdecydować się na taki zabieg przed nadejściem zimy. Dlaczego? Ponieważ padający deszcz i śnieg, niskie temperatury, zamarzanie i odmarzanie powodują, że na nawierzchni mogą pojawić się pęknięcia czy nawet głębsze uszkodzenia.

Jak utrzymać plac zabaw w czystości?

Plac zabaw ma być nie tylko fajnym miejscem do zabawy, ale przede wszystkim ma być bezpieczny i funkcjonalny. By te warunki były spełnione, niezbędne jest regularne czyszczenie placów zabaw, by przez długie lata mogły służyć młodemu pokoleniu. Usuwanie zabrudzeń przy użyciu wysokiej jakości myjki ciśnieniowej powinno być przeprowadzane przynajmniej raz w roku po zakończeniu sezonu. Jeśli zabrudzenia zostaną pozostawione na okres zimowy, to wiosną na nawierzchni może pojawić się pleśń i mikrouszkodzenia. Czyszczenie myjką ciśnieniową i odpowiednio dobraną końcówką jest bezpieczne nie tylko dla nawierzchni, ale również dla środowiska. Regularne mycie placów zabaw wpłynie korzystnie na:

 • bezpieczeństwo dzieci,
 • dłuższą żywotność,
 • estetykę,
 • zachowanie ważności gwarancji w przypadku nowo wykonanych placów zabaw.

Bezpieczny park – profesjonalne czyszczenie wysokiej klasy sprzętem

Parki to miejsca relaksu i spotkań, a by były bezpieczne podczas codziennego użytkowania, muszą być poddawane regularnemu czyszczeniu. Dogłębne mycie ciśnieniowe przed nastaniem zimy pozwala na usunięcie skażeń mikrobiologicznych, kurzu, piasku, mchu i liści, które pod wpływem ujemnych temperatur mogą powodować pęknięcia i uszkodzenia na zewnętrznej i w wewnętrznej części nawierzchni. Użycie myjki ciśnieniowej do czyszczenia kostki brukowej w parkach pozwala pozbyć się nieestetycznego mchu. Takie mycie jest w pełni bezpieczne dla czyszczonej powierzchni i dla środowiska ze względu na fakt, że nie ma konieczności używania agresywnych środków czystości.

Profesjonalna i rzetelna firma sprzątająca

Czyszczenie boisk sportowych, placów zabaw czy parków powinno być przeprowadzane regularnie przy użyciu specjalistycznych narzędzi przez doświadczoną ekipę. Nasze usługi są wykonywane z pasją i z najwyższą starannością, a każde zamówienie jest dla nas priorytetowe. Zaangażowanie, rzetelność, terminowość, lata doświadczenia i profesjonalny sprzęt dają nam możliwość pracy na terenie całego kraju, zapewniając usługi na najwyższym poziomie. Dogłębne mycie przynajmniej raz w roku pozwala zachować czystość, przyczynia się do wydłużenia żywotności i poprawia bezpieczeństwo.